Трагіфарс від французького режисера: франківців запрошують на постановку “Калігула” (ФОТО)

Об этом сообщает ukr-potting.in.ua со ссылкой на СМИ.

Постановник – французький митець Жюль Одрі, який з березня цього року працює головним режисером Івано-Франківського національного академічного драматичного театру.

Жюль Одрі наголошує, що в цій роботі вони розглядають феномен давньоримського цезаря Калігули, який запам’ятався жорстокістю, підступністю і вадами, пишуть Версії з посиланням на “Галку”.

“Нашим завдання є запитати “як сила перетворюється у насилля?”. Ця робота – спроба глянути на Калігулу не як на історичного персонажа, а зчитати його психологію, філософію, котра, як відомо, не має кордонів мови чи території”, – каже Одрі.“Поставити “Калігулу” – це було побажання дідуся, – зізнається Жюль Одрі, – але лише у франківському драмтеатрі знайшлися актори, які можуть втілити цю ідею в життя”.

“Трупа акторів, з якою я працюю, унікальна і чудова. У Франції такої немає. Кожен актор мав знайти у своєму персонажі ту характерну йому філософію і показати її, адже філософія, на мою думку, не має мови. Актор Богдан Романюк, який гратиме Калігулу, дуже багато працював, адже це дуже важлива для нього роль. Також дуже задоволений роботою з франківською актрисою Надією Левченко. Наші з нею погляди на цю виставу співпадають”, – зауважив Жюль Одрі.Заслужена артистка України Надія Левченко каже, що “Калігула” – це новий виток у її театральній кар’єрі.

“Під час цієї роботи я відчуваю свободу. А за усім, що твориться на сцені проглядається певний зміст і, думаю, глядачі його побачать”.За словами керівника франківського драмтеатру Ростислава Держипільського, це направду особлива прем’єра.

“Це перша робота Жуля Одрі в нашому театрі. Для наших акторів – це також крок уперед. Я був на репетиції, мені надзвичайно сподобалося. Сподіваюся, глядачі це теж відчують”, – каже Держипільський.“Калігула” – це трагіфарс, тому деякі актори гратимуть і в експресивній манері, і в психологічній, а режисер працюватиме із двома цими формами вираження.


Джерело статті: “https://versii.if.ua/novunu/tragifars-vid-frantsuzkogo-rezhisera-frankivtsiv-zaproshuyut-na-postanovku-kaligula-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя